سوالات شما

وارمر طبیعی یا شمع با موم چیست ؟ یا اساساً محصول طبیعی چیست ، سوالی است که برای بسیاری از افراد پیش آمده و هنوز هم بسیاری از افراد اطلاعات کاملی در مورد محصولات طبیعی ندارند. در بخش سوالات شما قصد داریم به این موضواعات بیشتر بپردازیم. کلمه طبیعی از دوران یونان باستان به کار می‌رفته و در آن دوره و دوره‌های بعدی معانی متفاوتی داشته است ولی اولین بار در قرن نوزدهم میلادی بود که در معنای «عاری از کود و آفت‌کش‌های شیمیایی» به کار رفت.

طبق این تعریف می‌توان طبیعی را این‌گونه توضیح داد: هر محصولی که به صورت کاملاً طبیعی رشد کند و در فرآیند تولید آن از مواد شیمیایی استفاده نشده باشد، یک محصول طبیعی است. استفاده از سموم کشاورزی و آفت‌کش‌ها در هنگام کشت یک محصول، اضافه کردن مواد شیمیایی و نگه‌دارنده‌ها یا رنگ‌های مصنوعی به آن‌ها، می‌تواند ماهیت طبیعی بودن یک محصول را دچار تغییر کند.

در بخش «سوالات شما»‌ی وب‌سایت شازده سعی داریم که به سوالات شما عزیزان در مورد محصولاتمان و نحوه استفاده، نگه‌داری و … پاسخ دهیم. همچنین برای مخاطبانی که ممکن است سوال طبیعی چیست در ذهنشان باشد نیز پاسخ کوتاهی ارائه کرده‌ایم.

شما همراهان شازده اگر سوالی در مورد محصولات ما و دیگر محصولات طبیعی مانند وارمر و … داشتید می‌توانید در ابتدا به این بخش از وب‌سایت مراجعه کرده و آرشیو « سوالات شما » را مشاهده کنید. ممکن است سوالی که برای شما پیش آمده باشد، قبل از آن برای مشتری دیگری نیز شکل گرفته و ما در این قسمت جواب آن را درج کرده باشیم. در صورتی که سوال مد نظر شما و پاسخ آن در بخش «سوالات شما» موجود نبود ، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی‌ای که در همین صفحه درج شده است ، سوال خود را برای ما ارسال کنید تا توسط کارشناسان ما بررسی شده و جواب آن برای شما ارسال شود و همچنین در همین بخش از وب‌سایت نیز قرار بگیرد.

در نهایت باید اعلام کنیم که ما در مجموعه شازده باور داریم که ارتباط موثر، صادقانه و دوسویه با مشتریان و مخاطبان می‌تواند باعث اعتماد مشتریان و رشد مجموعه ما بشود. لطفاً با ما از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.
همچنین از شما دعوت می کنیم از محصولات شازده دیدن فرمایید.

وارمر - سوالات شما - موم - محصولات زنبور عسل و شمع شازده

موم آب شده باید در ظروفی قرار بگیرد که گرما را از خود عبور دهد، حال اینکه وارمرهای رایج در ظروف آلمینیومی (کاپ) ریخته میشود.. قضاوت کنید آیا می توانیم در ظروف آلومینیومی سوخت مناسبی از شمع داشته باشیم؟! خیر.. جنس آلومینیوم برای موم های ذوب شده مناسب نیستند چون آلومینیوم گرما را در خود نگه میدارد و موم بر خلاف پارافین دیر تبخیر می شود. شاید در جواب بگویید ما این نوع وارمر را تهیه کردیم و از آن روشنایی هم گرفتیم، بله.. مدت زمان سوخت این وارمرها بین دو تا دو ساعت و نیم است که در مقایسه با شمع های پارافین بسیار مدت زمان کوتاهی ست.. برای تولید کننده ی منصف شمع، فقط روشنایی مهم نیست. اولویت برای یک تولید کننده در درجه ی اول انتخاب مواد اولیه مناسب ، در درجه ی دوم میزان مناسب مواد مصرفی و در آخر روشنایی و سوخت مناسب است. موم طبیعی به دلیل مقاومت بالا در صنعت قالبگیری و قالبسازی به کار گرفته می شود پس می توان از خود موم به تنهایی (بدون کاپ) برای تهیه ی وارمر استفاده کرد.
مدت زمان سوخت هر یک عدد وارمر شازده بین چهار تا پنج ساعت است. انتخاب با شماست سوخت دو ساعته یا سوختی چهار ساعته؟!؟!

نکته ای که برای موم های آب شده در تولید شمع های موم زنبور عسل باید در نظر بگیریم انتخاب ظرف مناسب است. به دلیل مقاوم بودن موم به گرما و حرارت باید از ظروفی استفاده کنیم که بعد از روشن کردن شمع، حرارت را از خود عبور دهد و یا از حرارت موم بکاهد. متاسفانه شاهد هستیم بسیاری از دوستان به اشتباه فکر میکنند که ساخت شمع با موم طبیعی مانند ساخت شمع با پارافین است اما بر خلاف ظاهری ساده و همگون، این دو ماده تفاوتی واضح در جنسیت و نوع ساخت دارند.

۱. به دلیل پایین بودن میزان چربی در موم باید به مقدار متناسب و متعادل به نحوی که مقدار آن قالب باشد از روغن گیاهی و طبیعی استفاده کنیم. این کار بسیار حساس و مهم خواهد بود چون میزان کم روغن، شعله ی مناسب را به شما نمی دهد و میزان زیاد روغن باعث دفورمه شدن موم و ایجاد بوی نامطبوع می شود.
۲. باید از فیتیله ی مخصوص موم، نسبت به میزان آن و اندازه ی قطر ظرف استفاده کنیم.

تمام دوستانی که این سوال را می پرسند حداقل تجربه ی روشن کردن این نوع شمع ها را داشته اند و می دانند که استفاده از موم کلوخ و یا موم تکه ای به تنهایی در ساخت این شمع ها نتیجه ی دلخواه را نخواهد داشت. این نوع شمع ها ظاهری شکیل دارند اما بعد از چند دقیقه روشن بودن خاموش شده و به اصطلاح فیتیله ی آن غرق می شود و دیگر روشن نمی شود! مقاومت موم در برابر گرما بالاست و نقطه ی ذوب بالایی دارد به همین خاطر دیر تبخیر می شود. از طرف دیگر مقدار چربی طبیعی موم پایین است و با هر بار ذوب شدن و گرما دیدن، چربی طبیعی خود را از دست داده و تیره و سفت می شود. عملاً موم با حرارت، مقاومت بیشتری پیدا میکند که همین امر باعث می شود تا در صنایع دیگری چون صنعت برق ، صنعت کفش ، صنعت مبل سازی و غیره نیز کاربرد داشته باشد.

بی‌شک در این چند سال با ورقه های موم طبیعی زنبور عسل آشنا شده اید و فکر می کنیم که به راحتی می توانید موم طبیعی و موم مصنوعی زنبور عسل و یا موم تصفیه نشده از موم تصفیه شده را تشخیص دهید. اما چندی ست شمع های رنگی به نام طرح موم که با پارافین و رنگ های شیمیایی ساخته می شود و به جای شمع موم زنبور عسل رنگی ارائه می شود ، باعث نگرانی دوستان زیادی شده است. تولید و ساخت شمع تا زمانیکه به اسم طبیعی بودن ،سالم بودن و ارگانیک بودن در اختیار کسی قرار نگیرد هیچ ایراد و مشکلی ندارد اما وقتی با مواردی اینچنینی برخورد میکنیم مجبور هستیم تا شما را از مشکلات احتمالی استفاده از این نوع شمع ها آگاه کنیم. همانطور که قبلاً خدمت شما بزرگواران عرض کرده ایم شمع موم زنبور عسل تاریخچه و قدمتی طولانی دارد از زمان حضرت زرتشت تا کنون. بعد از پی حیوانات (چربی) ، یکی از موادی که زرتشتیان برای برپایی و نگهداری از آتش از آن استفاده می کردند موم زنبور عسل بود. موم زنبور عسل مقاومت بالایی دارد و تبخیر در آن دیر اتفاق می افتد، یون های منفی را جذب و باعث تصفیه هوا می شود. همین امر در فضای بسته باعث پاکسازی هوا می شود که نمونه ی آن استفاده از شمع موم زنبور عسل در کلیسا هاست. با توضیحات مختصری که عرض شد خودتان شمع موم زنبور عسل را با شمع های پارافینی مقایسه کنید. پارافین از مشتقات نفت است حتی پارافین نیم درصد که به اسم پارافین درجه یک از آن یاد می شود. منظور ما نفی و خط کشیدن بر شمع پارافینی نیست منظور ما فروش و ارائه ی محصول به صورت روشن و شفاف و صادقانه است. در تصویر تبدیل موم تصفیه شده به ورقه های موم طبیعی زرد و قرمز را می بینید. ورقه های موم رنگی باید مثل ورقه های موم زرد تصفیه و قالب زده بشوند در غیر این صورت در تهیه ی شمع های رنگی به نام موم طبیعی رنگی کمی درنگ بفرمایید.